Receptų filtras

Siūlomi receptai

Šafraninis jogurto sūrio desertas „Shrikhand“

Šį populiarų indišką skanėstą yra visiškai nesudėtinga paruošti, reikia tik šiek tiek laiko. Desertui pirmiausia yra gaminamas jogurto sūris (ind. – „dehin“)....

Sutirštinto jogurto, vanilės ir braškių desertas

Tirštas, klampus, plaktos grietinėlės ir plombyro skonio sutirštinto jogurto desertas, pagardintas vanile ir braškėmis – ar ne tokį skanėstą kartais įsivaizduojame,...

Ryžių miltų piršteliai

Ryžių miltų piršteliai („palakayalu") - populiarus rytinio Indijos Andhra regiono užkandis, tinkamas tiek kaip priedas prie arbatos, sriubų, salotų, tiek kaip gardus kąsnelis alkiui numalšinti. Šiam neįmantriam užkandžiui tereikia tik vandens, aliejaus ir ryžių miltų, o pasirinkti prieskoniai ar druskos bei cukraus santykis nulems pirštelių paskirtį. Piršteliai iš išorės traškūs, viduje minkšti ir elastingi.

Jums reikės:

  • 0,5 l vandens;
  • 250 g ryžių miltų;
  • 2 šaukštų cukraus;
  • nubraukto šaukštelio druskos;
  • šaukštelio tikrojo šventkmynio (taip pat tiks juodgrūdė arba kmyninis kuminas);
  • šaukšto ryžių aliejaus tešlai ir kiek daugiau - pirštelių skrudinimui (galite rinktis ir kitokį bekvapį augalinį aliejų).

Ruošimo eiga

Nedideliame puode užvirkite nurodytą kiekį vandens su druska, cukrumi ir šaukštu aliejaus. Į verdantį vandenį po truputį įnirtingai plakdami rankiniu plaktuvu, kad nesusidarytų gumuliukų, suberkite ryžių miltus. Iš pradžių vanduo užputos, po truputį pradės tirštėti, o kuomet subersite visus miltus, tešla bus labai tiršta ir vos sukama plaktuvu. Įmaišykite pasirinktus kmynus. Puodą nukaiskite ir šiek tiek ataušinkite. Dar šiltą tešlą iškrėskite ant stalviršio ir perminkykite. Tešlą uždenkite polietileno plėvele, kad neapdžiūtų paviršius. Drėgnomis rankomis formuokite vienodus 5-7 cm ilgio pirštelius. Stenkitės, kad pirštelių paviršius būtų lygus, glotnus ir be įtrūkimų. Lengviausia formuoti pirštelius, kol tešla dar šilta ir minkšta. Gilioje keptuvėje arba gruzdintuvėje įkaitinkite aliejų. Į įkaitusį aliejų dėkite po kelis ar keliolika pirštelių, kad laisvai plaukiotų. Gruzdinkite vartydami, kol piršteliai įgaus švelniai rusvą spalvą. Ryžių miltų gaminiai skrunda gerokai ilgiau, nei, pavyzdžiui, kvietinių miltų. Apskrudusius išgriebkite ant grotelių arba popierinių servetėlių, kad nuvarvėtų arba susigertų riebalų perteklius. Patiekite dar šiltus kaip užkandį ar prie patiekalų vietoje duonos. Skaniausi dar šilti, tačiau gardūs ir ataušę.

Išeiga: apie 40-50 pirštelių (priklausomai nuo dydžio).