Receptų filtras

Siūlomi receptai

Sutirštinto jogurto, vanilės ir braškių desertas

Tirštas, klampus, plaktos grietinėlės ir plombyro skonio sutirštinto jogurto desertas, pagardintas vanile ir braškėmis – ar ne tokį skanėstą kartais įsivaizduojame,...

Šafraninis jogurto sūrio desertas „Shrikhand“

Šį populiarų indišką skanėstą yra visiškai nesudėtinga paruošti, reikia tik šiek tiek laiko. Desertui pirmiausia yra gaminamas jogurto sūris (ind. – „dehin“)....

Itališki moliūgo virtiniai su parmezanu - "Gnocchi di Zucca"

Šie virtiniai (tariama „njokki di cuka") yra puikus naujoviškas pakaitalas gal kiek įgrisusiems makaronams ar varškėčiams. Moliūgo virtinių recepto tėvynė - Šiaurės Italija. Šių mažų skanėstų paslaptis yra orkaitėje keptas, o ne vandenyje virtas moliūgas. Iš vienos pusės tai suteikia ypatingą karamelės skonį, iš kitos pusės, patiekalo technologija reikalauja minimizuoti drėgmės, esančios daržovėje, kiekį. Tuomet reikia naudoti mažiau miltų, ir dėl to virtiniai čia tik išlošia.

Jums reikės:

  • 600 g nulupto ir išsėklinto oranžinio moliūgo;
  • 200 g miltų;
  • 1,5 šaukštelio druskos tešlai ir tiek pat vandeniui, kuriame virs virtiniai;
  • 100 g parmezano;
  • šaukštelio džiovinto raudonėlio („oregano");
  • 2-3 šaukštų tirpinto sviesto.

Atkreipkite dėmesį:

  • Dėl kepto moliūgo virtiniai yra lengvai salstelėjusio skonio.
  • Orkaitėje kepti moliūgai turi būti kuo sauseni, ir drėgmės turi būti kuo mažiau. Kitu atveju, reikės daug miltų, o tada nukentės virtinių skonis. Jei moliūgas labai vandeningas, kepkite pilnai nesuvyniotą, kad išgaruotų drėgmės perteklius.

Ruošimo eiga

Orkaitę įkaitinkite iki 180oC. Moliūgą nulupkite ir išvalykite sėklas. Supjaustykite 2 cm storio riekėmis, suvyniokite į aliuminio foliją ir pašaukite į orkaitę. Kepkite 1 valandą arba kol moliūgas visiškai suminkštės. Iškepusį visiškai ataušinkite ir sutrinkite bulvių trintuve. Suberkite miltus ir pasūdykite. Tešlą išsukite šaukštu. Tešla gausis labai minkšta ir lipni, tačiau nedėkite daugiau miltų, nei nurodyta recepte, nes tuomet nukentės virtinių skonis. Užkaiskite vandenį virtiniams virti, pasūdykite. Kai vanduo užvirs, į vieną ranką paimkite šaukštelį, į kitą - šakutę. Įrankius pamerkite į verdantį vandenį. Šaukšteliu atgnybkite kuo dailesnį ir apvalesnį gabalėlį tešlos, ir lengvai spaudžiant bei išilgai braukiant šakutės dantukais per jį, panardinkite abu įrankius su „gnocchi" į vandenį. Virtinis turi lengvai nuslysti. Pakartokite su likusia tešla tuos pačius veiksmus. „Gnocchi" reikalauja šiek tiek įgudimo, tačiau į pabaigą virtiniai gausis vis dailesni ir dailesni. Kai visi virtiniai iškils į paviršių, virkite dar 2 minutes. Per tą laiką smulkia burokine tarka sutarkuokite parmezaną. Išgriebkite virtinius kiaurasamčiu, gerai nuvarvinkite. Dėkite į lėkštes, pabarstykite raudonėliu, tarkuotu parmezanu, išmaišykite, kad sūris aptirptų. Apšlakstykite tirpintu sviestu. Patiekite dar karštus. Galite patiekti su pomidorų padažu.

Išeiga: 3 porcijos.